3η Αγωνιστική: Αναγέννηση Βουνιχώρας - Διαγόρας Πολυδ. | 0-3

3 σερί ήττα για την ομάδα μας, "εντος" έδρας με βαρύ σκορ.

Η ομάδα της Αναγέννησης Βουνιχώρας

Ο Διαγόρας χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα κέρδισε την Αναγέννηση με 3-0 ενώ έχασε και πολλές σημαντικές ευκαιρίες. Στο Α’ ημίχρονο ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις και η Αναγέννηση είχε την μοναδική καλή ευκαιρία. Στο Β’ ημίχρονο ο Διαγόρας ανέβασε την απόδοσή του, πέτυχε δύο γκολ και έκανε σπουδαίες ευκαιρίες. Στο 16’ ατομική προσπάθεια του Ρέββα, πέρασε έναν αμυντικό μπήκε στην περιοχή και με συρτό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και 0-1. Στο 41’ σέντρα του Κοτονιά η μπάλα στον Καραμέρη που από το ύψος του πέναλτυ αμαρκάριστος σουτάρει αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει με τα πόδια, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Ρέββα στο ύψος της μικρής περιοχής που πιάνει νέο σουτ άουτ. Στο 65’ πλασέ του Νάστου άουτ. Στο 70’ δυνατό διαγώνιο σουτ του Νάστου 0-2. Στο 74’ κεφαλιά Ρέββα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 78’ ωραία πάσα του Ρέββα στον Π. Λέση που με πλασέ γράφει το τελικό 0-3.
Ο Λ. Μπαρτσώτας έπαιξε με τους: ΤΣΙΡΛΙΑΓΚΟ, ΛΥΤΡΑ Ν., ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ Ν. (71’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΚΑΤΣΙΚΩΣΤΑ Κ., ΛΥΤΡΑ ΗΛ. (75’ ΜΑΜΑΡΕΛΗ), ΞΕΠΛΑΤΗ, ΚΑΡΑΜΕΡΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ Θ. (78’ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟ), ΚΟΤΟΝΙΑ, ΚΑΤΣΙΚΩΣΤΑ ΕΜΜ., ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΗ και ο Λαζ. Τζαναβέλης με τους: ΣΑΣΙΑΚΟ, ΚΑΠΕΡΩΝΗ (80’ ΚΥΡΙΤΣΗ Ν.), ΣΚΑΝΙΑΚΟ, ΚΥΡΙΤΣΗ Γ., ΤΖΑΝΑΒΕΛΗ Κ., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΡΕΒΒΑ, ΝΑΣΤΟ, ΧΑΜΗΛΟ (46’ ΚΟΝΤΑΞΗ), ΛΕΣΗ Π., ΛΕΣΗ Ο. (75’ ΚΥΡΙΤΣΗ Ι.).