13η Αγωνιστική: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ - ΠΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ | 4-0

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ - ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α' ΕΠΣΦ.

Ρεπορτάζ από την Εφημερίδα Εν Δελφοίς

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ - Π.Α.Σ. ΑΜΦΙΣΣΑΣ
4-0
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ πετυχαίνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο κέρδισε εύκολα τον Π.Α.Σ. ΑΜΦΙΣΣΑΣ με 4-0 παίρνοντας την ρεβάνς της ήττας του πρώτου γύρου. Με την νίκη αυτή η ομάδα του ΜΠΑΡΤΣΩΤΑ ανέβηκε στην 2η θέση και ελπίζει βάσιμα για άνοδο. Η ομάδα του ΠΟΥΡΝΑΡΑ αγωνίστηκε με ορισμένες ελλείψεις.
Στο 25’ ο Θ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ σημείωσε το 1-0 ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 44’ ο Ν. ΛΥΤΡΑΣ πέτυχε το 2-0. Στο 80’ ο Χ. ΞΕΠΛΑΤΗΣ αύξησε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 86’ με σκόρερ τον ΚΟΤΟΝΙΑ.
Ο Λ. ΜΠΑΡΤΣΩΤΑΣ έπαιξε με τους: ΚΑΪΜΑΡΑ Σ., ΠΟΝΤΙΚΑ Ι., ΚΑΪΜΑΡΑ Δ., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ, ΠΑΤΑΚΑ, ΞΕΠΛΑΤΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ Θ., ΠΟΝΤΙΚΑ Ν.(68’ ΜΑΡΓΩΝΗ), ΜΑΜΑΡΕΛΗ, ΛΥΤΡΑ Ν.(75’ ΚΟΤΟΝΙΑ), ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ Ν.(32’ λ.τ. ΠΛΑΤΣΟΥΡΑ) και ο Κ. ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ με τους: ΜΑΝΤΖΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΣΕΒΔΑΛΗ, ΚΑΡΑΝΑΣΟ, ΤΣΩΚΟ, ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (55’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ.), ΧΑΒΑΡΑΪ, ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ Π., ΜΑΡΑΚΗ, ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ Γ., ΚΙΤΟ(15’ ΠΑΠΠΑ, 68’ ΜΠΡΑΟΥΖΟ).