Κύππελο ΕΠΣΦ: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ - ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ | 0-2

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη πρόκριση απέναντι στο Χρισσό για τα προημιτελικά του κυππέλου Φωκίδας και την Κυριακή 3 Ιανουαρίου ηττήθηκε με 0-2. Ο Αγώνας ήταν πολύ δυνατός και κρίθηκε στις λεπτομέριες. Η Αναγέννηση παρόλο που αγωνίζεται στην μικρότερη κατηγορία της Φωκίδας, σε αντίθεση με τον Κρισσαίο που πρωταγωνιστεί στην Ά, έπαιξε το Χρισσό ώς ίσο προς ίσο. Το παιχνίδι ήταν πολύ όμορφο ποιοτικά και με πάρα πολλές φάσεις ανέκαθεν. Το Χρισσό ευτύχισε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με σούτ του Δημήτρη Καρανάσου, ο οποίος "σκότωσε" το ίδιο του το χωριό ! Στην συνέχεια η Αναγέννηση πίεσε και στο δεύτερο ημίχρονο έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει το σκόρ, όταν η κεφαλιά του Μαμαρέλη από το ύψος της μικρής περιοχής, έξυσε το δοκάρι και βγήκε αόυτ. Στα υπόλοιπα λεπτά το Χρισσό μάλλον εύκολα κατάφερε να κρατήσει το μηδέν και στο 93 με αντεπίθεση και ενώ όλη η Αναγέννηση είχε ανέβει ψηλά για να ισοφαρίσει, κατάφερε να κάνει 2 τα γκόλ και να κλειδώσει την νίκη-πρόκριση. Ο Λάμπρος Μπαρτσώτας αγωνίστηκε με τους.