ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ | 1-3

Με νίκη 3-1 και στον τελευταίο αγώνα επί της ομάδας του Λιδορικίου η Αναγέννηση παγίωσε τις προσδοκίες όλων για μια εξαιρετική χρονιά, αφού κατάφερε να επιβληθεί επί μιας ακόμα ομάδας του Ά τοπικού.Αν και ο αγωνιστικός χώρος δεν ήταν κατάλληλος για διεξαγωγή ποιοτικού παιχνιδιού, η ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε να δημιουργήσει ορισμένες καλές φάσεις, αναστέλλοντας παράλληλα την επιθετική λειτουργία του αντιπάλου.Στο πρώτο ημίχρονο, το σκορ άνοιξε η Αναγέννηση, με πλασέ ακριβείας του Στάθη Κοτονιά ο οποίος αξιοποίησε διαγώνια σέντρα. Η ομάδα του Λιδορικίου απάντησε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ ο Πλατσούρας έκανε στη συνέχεια το 2-1 για την Αναγέννηση με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.Στο δεύτερο ημίχρονο, η Αναγέννηση επιβλήθηκε ολοκληρωτικά πετυχαίνοντας ένα ακόμα γκολ, και έχοντας αποκτήσει πλήρη κατοχή της μπάλας. Το γκολ πέτυχε ο Μαμαρέλης μετά από έξοχη ασίστ στα νώτα της άμυνας του Λιδορικίου. Ο τερματοφύλακας της αναγέννησης Βασιλόπουλος επιβεβαίωσε για μια ακόμα φορά τη φήμη του , κάνοντας μια καταπληκτική απόκρουση μετά από δυνατό σουτ παίχτη του Λιδορικίου.